Diétás reggeli
Étrenddel kapcsolatos tévhitek

Fehérje – miért hagyod ki a diétádból?

A sikertelen diéták „titka” szinte mindig a rosszul összeállított étkezésekben keresendő. Vajon miért félnek ilyen sokan a fehérjétől? Egy tipikus, női magazin által kitalált diétás étrend hogy kezdődik?

Reggeli: zabpehely 1dl tejjel

Na, ez oszt igen! Az egy deci tej tartalmaz kemény 3 gramm teljes értékű fehérjét. És ez még a „jobbak” közül való, hisz hány helyen olvashatjuk a nyomorult dietetikusok hülyeségét, miszerint délig csak gyümölcsöt szabad enni, mert különben elvisz minket az ördög. Ja, hogy addig szervezetünk a minőségi éhezés stádiumába kerül? Az ugyan kit érdekel?

Miért kell a fehérje, ha fogyni akarunk?

Fogyni, vagyis zsírt égetni! A testtömeg csökkenése csak akkor kívánatos, ha azt a testzsír csökkenésével tudjuk elérni. Mert fogyni bárki tud, de az idióta fogyókúrákkal és koplalással ez garantáltan izomból fog történni. Hurrá, kevesebbet mutat a mérleg, de valahogy mégsem nézünk ki jól. Sőt, rövid időn belül – hála a rosszabb izom/zsír aránynak – még több hájat szedünk fel.

Jól vésd az eszedbe, hogy tested minél nagyobb izomtömeget tart fenn, annál gyorsabb az anyagcseréd, és így annál könnyebben tudsz alkalomadtán zsírt égetni. Ezért tanácsoljuk legtöbbször a fogyni vágyó, de még nem drasztikusan elhízott személyeknek (igen, a nőknek is), hogy próbáljanak meg felszedni néhány kiló izmot, és majd csak utána álljanak neki a diétának.

Az izmok építőanyaga pedig…

Kitalálható: a fehérje! Ha sovány fehérjeforrások alkotják étrended gerincét, nem kell tartanod az elhízástól, sőt, közvetve pont ellentétes hatást fog eredményezni. Megfelelő mennyiségű fehérjebevitel nélkül alig fogsz értékelhető eredményt elérni.

Ne hallgass a szóbeszédre!

Lehet, hogy Pista bácsi azt mondja, hogy a tejben sok a fehérje, de az a helyzet, hogy az öreg sajnos téved. Fentebb olvashattad, hogy egy deci (100 ml) tejben mindössze 3 gramm fehérje található, mellé pedig ott van másfélszer ennyi tejcukor (laktóz) és változó mennyiségű zsír, melyek baromi rossz tápanyagok egy diétázó számára. Hasonlítsuk már össze ugyanekkora mennyiségű csirkemellel!

Az eredmény:

Tej: 3g fehérje
Csirkemell: 24g fehérje.

Tej: 4,7g cukor
Csirkemell: 0g cukor

Beszédes számok, ugye?

Melyek a legjobb fehérjeforrásaink? Itt megtudhatod >>

 

Hagyd a fenébe a fogyókúrát!

Kúraszerűen nem tudod egyik napról, de még egyik hónapról sem a másikra megváltoztatni a testösszetételedet. Életmódváltásra van szükséged, melynek alapjai ezek:

  • 3 óránként egy teljes étkezés bevitele (a napi fehérjeszükségleted ötöde-hatoda minden étkezéssel)
  • 1,5-2g/testsúlykilogrammnyi teljes értékű fehérje elfogyasztása minden nap
  • Folyamatosan figyelni tested változását, és ennek függvényében emelni vagy csökkenteni a szénhidrát- és zsírbevitelt (ha heti 1 kg-nál többet fogysz, egyél egy kicsit több szénhidrátot vagy telítetlen zsírt; ha fél kilónál kevesebbet fogytál, akkor csökkentsd ezeknek a mennyiségét)

Részletesebb segítség kell? Írj nekünk, és megoldjuk! Éves szinten napi 25 forintodba fog kerülni >>

 

 

Célok nélkül edzel? Sok jóra ne számíts!

Kalóriaszámlálás? Felejtsd már el végre!

Narancsbőr? Irány diétázni!

Nem hiányzik valami az étkezéseidből?

A szénhidrátok fajtái

Diétás étrend

Testépítés és vízfogyasztás – miért kell ennyit vedelnünk?

Szentségtörés-e, ha néha kimarad az edzés?

Mikor használjunk gurtnit?

Felesleges gyakorlatok, melyekkel csak az idődet vesztegeted

Elhanyagolt izmok – lehet, hogy ezért stagnálsz?

Profi edzéstervek – érdemes ezeket követni?

 

Még szintén kedvelheted...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük